Úgy érzem magam, mint aki egy tündérmesébe csöppent. Magával ragadó város Alcalá. A központi rész valami hihetetlenül gyönyörű, úgy érzed magad, mintha hirtelen visszakerültél volna a középkorba.
Jelenleg (szombattól szombatig) tart valami városi ünnep. ami azt jelenti, hogy rengeteg ember van az utcán, mindenhol zene, programok, kaja, pia, szóval minden, mi szem-szájnak (és fülnek) ingere.
A város egyik központi része a Plaza de Cervantes (ez az a kép, amit kidob a Google, ha beírod, hogy Alcalá). Szerintem is nagyon szép.
Szóval nagy élvezettel tekeregtem a városban, és megírtem, hogy írhatták mások, hogy első látásra bele lehet szeretni...:)
Este elmentünk még egyszer a Cervates térre, játszott valami DJ, és a 40-50 évesek is úgy ropták rá, hogy az nem igaz. :) Ilyent Magyarországon azért ritkán látni. Aztán találkoztunk Juannal és a barátaival, ők pedig elvittek minket az igazi fiestára...:) A folyóhoz közel egy baromi nagy vidám parkot alakítottak ki erre a hétre. Rengeteg ember volt ott, kicsit VOLT Fesztivál feelingem volt az embrek között. Óriáskerék, hullámvasút és még sok minden más található itt. Most is megfigyeltük, hogy az egész család kinn van, nagymamák és nagypapák, a szülők és a kisgyerekek is, és úgy tűnt, hogy mindenki élvezi. Éjfélkor hazamentünk, elég hosszú volt a nap, és fáradtak voltunk.
Este elmentünk még egyszer a Cervates térre, játszott valami DJ, és a 40-50 évesek is úgy ropták rá, hogy az nem igaz. :) Ilyent Magyarországon azért ritkán látni. Aztán találkoztunk Juannal és a barátaival, ők pedig elvittek minket az igazi fiestára...:) A folyóhoz közel egy baromi nagy vidám parkot alakítottak ki erre a hétre. Rengeteg ember volt ott, kicsit VOLT Fesztivál feelingem volt az embrek között. Óriáskerék, hullámvasút és még sok minden más található itt. Most is megfigyeltük, hogy az egész család kinn van, nagymamák és nagypapák, a szülők és a kisgyerekek is, és úgy tűnt, hogy mindenki élvezi. Éjfélkor hazamentünk, elég hosszú volt a nap, és fáradtak voltunk.
Jaj, a legjobbat majdnem elfelejtettem! Tombolán hatalmas húsokat lehetett nyerni! Lásd a képet. Ezek a spanyolok...:)
Jól aludtam, hálisten a redőny kiválóan sötétít (a fény mindig is a heppem volt az alvásnál...). Így történhetett, hogy azt gondoltam, még csak hajnali 6 körül lehet, nem is értettem, miért zörög mindenki a hostalban, mígnem megszólalt a telefonom, és kiderült, hogy fél 10 van. Hupsz...
Reggel (vagyis inkább délelőtt) sétáltam egyet a hostal környékén. Elcsíptem valami maszkos felvonulást, de mire elővettem a gépem, már elmentek. Voltam egy szép parkban, amiből rengeteg van egyébként a városban. Kellemes leülni egy ilyen helyre, ha az ember elfáradt.
Aztán autentikus spanyol reggelit fogyasztottunk el Dórival és Adrival: chocolate con churros, avagy fánkocska folyós, meleg csokiba mártogatva...:) Megértem, ha csorog a nyálatok, az enyém is csorgott...
Ma 1-kor elmegyek a suli főépületéhez a lányokkal, az egyik diákszerv elméletileg segít keresni lakást. Jó lenne, mert a 25 euró/éjszaka egy szobáért közös fürdővel azért nem a legkellemesebb ár, amit fizethetek. Remélem, hogy sikerül más Erasmusokkal is találkozni.
Hasta luego! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése