2011. szeptember 29., csütörtök

Első órák az egyetemen, Aranjuez, Oktoberfest

Hola todos!

Remélem, minden rendben van veletek. Velem minden nagyon jó, a hangulatomat pedig jelentősen feldobja, hogy 2 látogatás elé is nézek októberben. Október 11-17 között a szüleim, október 21-28 között Viki és Gergő jön hozzá. Aaaaaannyira jó lesz! :)

Múlt héten már elkezdődött a suli, bár az első órák mindenből max. 20 percig tartottak, a tanárok bemutatkoztak, beszéltek a tantárgyról, aztán el is engedtek minket. A spanyolok még nem nagyon jöttek be az órákra a múlt héten, gondolom tudták, hogy úgysem fogunk semmit sem csinálni...:)

Az üzleti angolt egy szimpatikus fiatal nő tartja, nagyon jó az angol kiejtése ahhoz képest, hogy spanyol, bár így is van egy-két szó, amitől összerázkódik az ember. A spanyolok meg nagyon viccesen beszélnek angolul, ugyanúgy ejtik a szavakat, mintha spanyolul lennének leírva...:) Az órák eddig tetszettek, sokat próbál beszéltetni minket, ami különösen akkor jó, amikor kevesen vagyunk. A társaság 3/4-ének van valami másik órája, ami üti az óra végét, úgyhogy a végére mindig kevesebben vagyunk. CV-t kell majd írni, covering lettert, egy 7 perces ppt-s prezentációt egy vállalatról, meg egy blogot, ahol gazdasági cikkeket kell röviden kommentálni. Lesz egy vizsga is, de ez csak 20%-a a jegynek, és azért nagyon remélem, hogy nem az angol vizsgámmal lesznek problémáim...:) A tanár megdicsérte az angolomat, és az első órán, amikor párban csináltunk szituációkat, a többiek a miénket szavazták meg a legjobbnak. Örültem neki, ne sajnáljátok tőlem ezt a kis sikerélményt, úgyis van olyan óra, ahol csak ülök, és bociszemekkel nézek a professzorra néha...;)

EU gazdaságán csináltak nekünk egy külön Erasmusos csoport, ami jó, mert így lassabban tudunk haladni, és a spanyolok sem nyomnak el minket. Nekem tetszik az óra, egyenlőre az EU történelméről van szó, ami ismerek, és szeretek is. Mindig szerettem a történelmi dolgokat. Szóval ez gyakorlatilag az Intergrációs ismeretek anyaga, de félek, hogy majd áttértünk az EU közpolra, amit utáltam azzal a rengeteg politikával. Egyenlőre még fogalmam sincs, hogy lesz-e vizsga ebből a tárgyból, tavaly nem volt, remélem, idén sem lesz. Elég vicces dolog történt, az első órán végigvettük, hogy melyik ország mikor csatlakozott, és az összes 2004-ben csatlakozó országot, köztük Magyarországot egy kalap alá vette Romániával és Bulgáriával, és azt mondta, hogy 2007-ben csatlakoztunk. Mi persze reklamáltunk, hogy nem úgy van, ő meg azt mondta, hogy hát neki mindegy... Hát nekünk annyira nem! Furcsa volt, mert egyébként tök nagytudásúnak tűnik, szerintem az irodájában megdőlhetne a négyzetméterre vetített könyvek számának világrekordja... Szegény, próbál kommunikálni velünk, de sokszor nem értem, amit mond, úgy meg nehéz válaszolni. Ha meg értem, akkor meg sokáig tart összerakni egy mondatot...

A harmadik tárgyam a szociológia. Na, ez az első órán baromira nem tetszett, halálosan unalmas volt, csupa általánosítás és rizsa. Ezen a héten az előadás egy fokkal jobb volt már, a mai gyakorlat pedig kifejezetten tetszett. 6-7 fős csoportokat csinált belőlünk, kaptunk egy papírt, és közösen ki kellett dolgozunk egy témát, majd a csoport egyik tagja (mindig más) prezentálja a válaszokat a kérdésekre. Ma arról volt szó, hogy hogyan határolnánk el a szociológiát az antropológiától, a közgazdaságtantól és a pszichológiától, valamint, hogy mennyire van hatással az életünkre és a döntéseinkre, hogy milyen társadalomban születtünk, és mi lenne, ha másik korban, másik országban vagy a másik nem képviselőjeként élnénk. Jó, hogy mindegyik csoportban vannak spanyolok, mert így segítenek a gondolatok kifejezésében. Én például azt fűztem hozzá, hogy az ország befolyásolhatja a vélemény- vagy a sajtószabadságot, vegyük például Kínát, ahol nem nagyon lehet más véleményem a politika terén. Utána már közösen beszéltünk a témáról, ami már annyira nem jó, mert néha nehéz érteni a tanárt (bár már jobb, mint az első órán), de mire én a fejemben összerakok egy mondatot válaszként a kérdésre, addigra egy spanyol már nagy valószínűséggel éppen a 7. mondatánál tart a válaszban, amiből persze nem sokat értek, mert a diákok eszméletlenül hadarnak.

A héten elkezdődött a spanyol nyelvtanfolyam, de még nem tudom, melyik csoportban leszek. Beraktak a C1-be, de én automatikusan a B2-be mentem. Szerdán megnéztem a C1-et is, hát ez azért elég magas szint nekem, másrészt viszont sokat tanulhatnék és kevesebben vannak. Igazság szerint kissé be vagyok tojva a C1-től... Hétfőig még eldönthetem. Csak utálok dönteni, mint azt mindenki, aki ismer, tudja rólam...:)

Az iskola után áttérhetünk az élet naposabb oldalára, ami szó szerint napos...még mindig! :) Reggel és éjjel ugyan már hűvösebb van (értsd: hosszú gatya és pulcsi), délután és este még mindig 30-35 fok között ingadozik a hőmérséklet, a nap pedig eszméletlenül tűz. Ez a hónap kárpótol azért a felemás nyárért, ami otthon volt. Hihetetlen, hogy már több, mint 5 hete itt vagyok! Rövidebb időnek tűnik, pedig ha belegondolok, hogy mennyi minden történt velem ebben az elmúlt 5 hétben...

Van néhány különös dolog ebben az országban, amikor múltkor a RENFE-hez sétáltam, igyekeztem összeszedni ezeket:
- A zebránál a gyalogosoknak a szabad utat nem csak a zöld szín jelzi, hanem a kis emberke sétál is. Annyira bírom! :) Egyszer majd le kell kameráznom!
- A puszit (ami itt eszméletlen gyakori minden ismerőssel) szigorúan bal oldalon kell kezdeni (ami nálunk pont fordítva van), így elkerülhetjük a kényelmetlen helyzeteket...;)
- A szemetet itt éjjel fél 12 és 1 óra között viszik el. Minden este. Hogy miért, arra nem sikerült rájönni. Hálisten nálam a szemét a mellettem lévő nagy utcában van, így engem nem zavar, de párszor már láttam az Adriéknál, és hát kb. olyan, mintha a földönkívüliek érkeznének meg, körbe-körbe villódzó narancssárga fények, furcsa hangok...
- Ne is számíts arra, hogy bármi is nyitva lesz 9 előtt, sem a boltok, sem pedig az olyan helyek (1-2 példamutató kivétellel), ahol reggelit lehet kapni. Mert végülis miért is lenne nyitva reggel 9 előtt, ha én esetleg a 9-kor kezdődő órám előtt palacsintázni szeretnék? Nem fogom megérteni...
- A közlekedés... Hát én úgy vettem észre, hogy a lámpák a mozgó kis emberkékkel díszként funkcionálnak, és gyakorlatilag a "ha nem jön jármű/gyalogos, akkor menjél" elvet alkalmazza mindenki, úgyhogy előbb-utóbb észreveszed magadon, hogy téged sem nagyon izgat a piros...
Jelen pillanatban ennyi jut eszembe, de elképzelhető, hogy fog még bővülni a lista....:)

Múlt hét kedden volt az egyik francia lánynak, Delphine-nek a szülinapja, úgyhogy elmentünk megünnepelni. Először egy tapas bárban voltunk, aztán átmentünk a Media Pintába, ami egy nagyon hangulatos ír pub. Keddenként ez az Erasmusosok "hivatalos" találkozóhelye, mindig sokan vannak, általában rengetegen állnak kinn előtte a sörökkel és beszélgetnek. Benn vannak beülős részek, biliárd, csocsó... És lehet táncolni is, ha akarsz, bár nem ez az elsődleges rendeltetése a helynek. Fél 3-3 körül bezár, ekkor pedig átvonultunk a nem  messze lévő diszkóba, a Casco Antiguo-ba. Igen, itt ilyenkor szoktak kezdődni a bulik...:) Nekem tetszett, bár eléggé szűkös a hely, és rengetegen voltak. Delphine szülinapja miatt kaptunk a pincérektől ingyen tequilát...:) Én fél 5 körül hazamentem, mert azért néha pihenni is kell!

Szerdán hálisten megjött Ruben,  (a főbérlőm) Dél-Amerikából. Ugyanis előző este, mielőtt elmentem volna, beállított az alattam lakó, és elkezdett irtó gyorsan spanyolul hablatyolni. Persze semmit nem értettem, kivéve azt az egy szót, hogy agua=víz. Úgyhogy visszakérdeztem, hogy van valami probléma. Kiderült, hogy beázik a fürdőszobájuk plafonja, ami az én fürdőm alatt van. Lementem hozzájuk, megnéztem, leültettek, nagy, széles mozdulatokkal magyaráztak, én meg mondtam, hogy ok, de lövésem sincs, hogy mit csináljak. Nálam nem volt semmi probléma, szóval annyit tudtam tenni, hogy elzártam a vizet. Ruben szerdán hozott egy szerelőt, aki megjavította. Utána lementem megkérdezni, és mondták, hogy most már nincs semmi baj. Úgy látszik, itt mindig történik valami...:)

Dél-Amerika egyébként nagyon tetszett neki, bár -immáron negyedszerre életében! - sikerült elnézniük a Peruból Argentínába való utazást, és lekésték a gépet. 2000 dollár lett volna új repjegyet venni, úgyhogy ehelyett inkább bevonultak 1 napra a kórházba, és mivel "betegek" voltak, és nem tudtak elutazni, csak 100 dollárt kellett ráfizetniük...:) Mondta, hogy mennyire irigyel, hogy mehetek szórakozni, mert ő neki most dolgoznia kell, és korán kell kelnie... Mondtam, hogy hát azért nem foglak nagyon sajnálni, most voltál 2 hetet Dél-Amerikában, hombre! :)

Csütörtökön elmentünk a Mana Manába (másik szórakozóhely) ingyenes salsa kurzusra, de nem vagyok benne biztos, hogy salsa volt-e, mert beszéltek valami mambóról is. Ismét bebizonyosodott, hogy a táncérzékem konvergál a 0-hoz, mert még a legalapabb dolgok sem mennek egyszerűen, de azért élveztem. Utána elmentünk kajálni a sokáig nyitva tartó, fincsi melegszendvicses heylre, majd a Gabannába bulizni. 3 után hazamentem, mert elég fáradt voltam.

Pénteken végre kialaudtam magam, kb. 2 hét óta az volt az első alkalom, hogy nem az ébresztőm ébresztett...:) Csináltam egy nagytakarítást, mert ezzel még adós voltam...:)

Szombaton 3 német lánnyal, (a 2 Franzival és Friedivel) elmentünk kirándulni Aranjuezbe, ami egy kisváros innen 1,5 órára a RENFE-vel. Mikor odaértünk, mindenki nagyon éhes volt, úgyhogy egy bár felé vettük az irányt. ahol mennyi szendvicset kaptunk 3 euróért...:)





Kicsit sétáltunk a városban, megtaláltuk itt is a Plaza de Torost, úgy látszik, Spanyolországban a legkisebb spanyol városnak is van bikaviadalos helye…



Aranjuez fő látványossága a királyi palota és a hozzá tartozó kertek, amik nem kell mondanom, ismét csodaszépek voltak. A palotában nem lehetett fényképet csinálni, de az interneten kerestem képeket arról a 2 teremről, ami teljesen megfogott.

Ez az arab szoba ezzel az elképesztő szín kavalkáddal…



Ez pedig a porcelán szoba, ami fejbe kólintja az embert, amint belép. Sose láttam még olyan szobát, ami tetőtől talpig így ki lett volna cicomázva…



Itt pedig kívülről a kastély.




A kertek pedig álomszépek... Ahhoz képest mekkora szárazságot lát az ember mindenhol errefelé, a kertek mégis mindig üdék és zöldek.







Ez itt a Herceg Kertje, azon belül is egy bűbájos pavilonos rész, ami tele volt kacsákkal, akik békésen szunyókáltak vagy fürdőztek a tóban. Hihetetlen béke uralkodott itt, tényleg érzed, hogy feltöltődsz energiával.





Fél 5-kor hazaindultunk, mert most Oktoberfest van Alcalában (emlékeztek még, mit mondott nekem Ruben, a spanyoloknak mindent ünnepelni kell…:D), amire ki akartunk menni este. Elmentem Franzival, hogy elkérjem a számítógépéről az ő fényképeit, aztán ott is ragadtam vacsira…J Vett egy csomó cuccot még az előtte lévő nap, szóval nekiálltunk kaját gyártani. Paradicsom, sárgarépa, jégsaláta, kukorica, kígyóuborka, olíva olaj, balzsamecet, valami tengeri kütyü, aminek nem emlékszem a nevére, pedig tök finom volt, és egyáltalán nem nézett ki gusztustalanul, mint ezek általában..:) Nagyon finom lett, és annyit sikerült csinálnunk, hogy szóltunk a lakótársának, Mauritznak (remélem, hogy így írják…), és ő is csatlakozott hozzánk. Amikor elindultam haza, találkoztam az ír lánnyal, Orlaith-vel, akit már ezer éve nem láttam. Beszélgettünk, kérdezte, hogy használom-e a spanyolt, mondtam, hogy igen, mindig spanyolul beszélünk, csak akkor használjuk az angolt, amikor nem jut eszünkbe egy szó. Ő meg mondta, hogy ő csak angolul beszél, mert angolokkal lakik, meg egy német lánnyal, aki szintén csak angolul hajlandó beszélni. Vicces, hogy annak idején azért nem akart velem lakni, mert angolul beszéltünk volna, és ő spanyolokkal akart lakni, a végén meg itt vagyok én, aki nonstop spanyolul nyomja, meg ő, aki csak angolul. Furcsa néha az élet.

Aztán este fél 10-kor átmentünk a német srácokhoz, akiknél szokás szerint egy sörrel teli hűtő várt minket. Legközelebb nekem is vinnem kell nekik, nem jó, hogyha mindig megisszuk a sörüket. Kipróbáltam a vodka-kólát, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én még együtt soha nem ittam, itthon mindenki naranccsal issza, nem? Vagy én vagyok tudatlan? J Megismerkedtünk egy-két új emberrel, akik – surprise, surprise! – németek voltak. Néha úgy érzem, nem is Spanyolországban vagyok Erasmuson, hanem Németországban. Annán és Vendulán kívül én voltam az egyedüli nem német…J

Éjfél körül elsétáltunk a Plaza de Torosra, ahol az Oktoberfest volt. Eszméletlenül hangulatos (és drága, 1 sör 4,5 euró) volt, rekedtre énekeltük magunkat, a németek különösen, hiszen ők ismerték a német dalokat is! J Nagyon jól szórakoztunk. Franzival 3-kor hazamentünk, nem éreztünk magunkban már elegendő erőt a partizáshoz egy diszkóban…J

Itt egy kép az Oktoberfestről, a többi sajnos még nincs meg. No komment...:)


Vasárnap regenerálódtam, megírtam a valenciai blogot, a fényképek válogatása annyi időt vett el, hogy gyakorlatilag elment vele a délután. Fél 8-kor elmentem misére, utána meg fél 9-kor elmentünk a lányokkal tapasozni a La Espanola nevű tapas bárba. Tetszett, jó nagy pohár (inkább korsó) tinto de veranót adtak. Hazafelé találkoztunk Hermannal, akit szombaton ismertünk meg, éppen futott, aztán eljött velem hazáig, és kaptam tőle egy irtó hasznos tippet, amely szerint a Díában most 1 euro 2 kiló alma. Másnap bementem, ls megvettem az utolsó zacskót...:)

Kedden az egytetem szervezett nekünk egy köszöntést (most, hogy már 5 hete itt vagyok...). Egy nagyon szép terembe mentünk, ahol a vezetőség és az ESN, a diákszerv is köszöntött minket. Ezután kaptunk reggelit, egy-két picike péksüteményt, meg kávét, teát, narancslevet. Majd átmentünk a Városházára, ahol Alcalá város nevében köszöntöttek minket. Itt egy kép rólunk:


Ezután az ESN-esek elvittek minket sétálni Alcalában, ami tök jó volt, mert bár a helyeket ismertem, sok érdekes dolgot meséltek, amit nem tudtam a városról.

Kedden beköltözött az új lakótársam, kínai, és ha jól értettem, Lolának hívják. Eddig nem sokat beszéltünk, nem tűnt úgy, mint aki nagyon meg akar ismerni... Delphine-nel beszéltünk erről, ő Manchesterben ismer néhány kínait, és mondta, hogy általában egymás között szeretnek lenni, és ritka, hogy más nemzetiségűekkel is barátkoznak. Majd meglátjuk!

Este beállított Ruben, egy amerikai lánnyal, Joycival, aki most nála couchsurfingel, Torrejónban (második vonatállomás innen Madrid felé) fog dolgozni, és itt keres lakást. Tetszett neki, bár jobban szeretne az állomáshoz közelit. Jó fej volt, jót dumáltunk, amíg Ruben rendezkedett a lakásban. Ja, mondtam neki, hogy egy toaster nem lenne rossz, erre beállított azzal, hogy vett egyet nekem. Hihetetlenül rendes. Mondták, hogy ők is jönnek majd később a Media Pintába, majd találkozunk.

Sokan betegeskednek, úgyhogy csak Delphine-nel és az egyik Franzival találkoztam éjfélkor a Whelan's Pubnál, de nem volt sok ember ott, úgyhogy inkább átmentünk a Media Pintába. Beszélgettem olaszokkal, akik 3 hetet tanultak ezelőtt a félév előtt spanyolul, mégis értenek mindent. Nem igazságos az élet... Bár Francesco megnyugtatott, hogy 8 évet tanult angolul, de egy mondatot nem tud kinyögni...
Később megjött Ruben és Joyci, meg Ruben bemutatott az egyik barátjának, Josénak. Delphinék relatíve hamar elmentek, úgyhogy utána velük lógtam. Nagyon aranyosak, nagyon bírom mindegyiket, jól elvoltunk. És Ruben persze nem hagyta, hogy fizessünk a sörért... 3 körül bezárt a Media Pinta, ezután hazamentünk, nem volt kedvem a Casco Antiguoba menni.

Szerdán Guadalajarába mentem angolra, utána pedig megebédeltem Fernandóval, egy venezuelai sráccal, akit még az első angol óráról ismerek. Akkor leült mellém, megkérdezte spanyolul, hogy ez az óra az üzleti angol, én persze semmit nem értettem belőle, mert baromi gyorsan hadart... Azóta angolul beszéltünk, de most megegyeztünk, hogy órán kívül spanyolozunk. :) Szereti a focit, úgyhogy hallott már Magyarországról, ismeri Puskást és Kubalát... Egyébként annyira vicces Guadalajarában, hogy a karral szemben van egy csomó apró bár, és mindig amikor jövök, a diákok ott ülnek a műanyag asztaloknál, kajálnak és söröznek az egyetem előtt. Most végre én is kipróbáltam! :) És isteni finom bocadillót ettem virslivel, sajttal, majonézzel, ketchuppal és persze sörrel...:)

Hú, befejezem, jó hosszúra sikerült ez a bejegyzés. Hálisten vége van a hétnek, már ami a sulit illeti, mert szombaton Toledóba megyünk kirándulni az ESN-nel (sokan a legszebb spanyol városnak mondják), vasárnap pedig Franzinak szülinapja van, átmegyünk hozzá és sütni fogunk! :)

Sok-sok puszit küldök nektek! :)


2011. szeptember 25., vasárnap

Valencia (juhé, tengerpart! :D)

Sziasztok!

Valahol ott hagytam abba, hogy egy meglehetősen spontán döntés következtében Valenciában kötöttünk ki az elmúlt hétvégén. Na ennek története van...:)

Én mindenképpen le akartam menni valamilyen tengerpartra szeptemberben, amíg még meleg van, és lehet fürödni. Madridhoz legközelebb Valencia esik legközelebb, ezért már a hét elején nézegettem a Lonely Planetben az utazást és a szállást. (Kedves nővérem, itt is nagyon szépen köszönöm, hasznosabb útikönyvet nem igen kaphattam volna!) A legolcsóbb hostalba még írtam is emailt, hogy lenne-e szobájuk a hétvégén. Aztán jött ez a csodálatos kavarás az iskolában, és kissé háttérbe szorult a dolog. Viszont miután csütörtökön elrendeztük az órákat,akcióba léptem. Facebookon írtam néhány embernek, bár akkor még csak azt, hogy valamelyik szeptemberi hétvégén elmehetnénk a tengerhez. Mivel azonban ezen a héten nem volt pénteken órám (később kiderült, máskor sem lesz...:D), nekem ez lett volna a legjobb. Franzinak szintén. Végül megbeszéltük, hogy este úgyis találkozunk, mert az egyik német srácnak szülinapja volt, és átmentünk a házukba ünnepelni. Szóval végülis este fél 11-kor eldöntöttük, hogy elmegyünk 4-en, Franzi, 2 cseh lány: Anna és Vendula, valamint én. Felhívtam a hostalt, lefoglaltam 2 dupla szobát (meglepően olcsó, 1 dupla szoba 1 éjszakára 24 euró mindössze).

A szülinap egyébként nagyon jó volt, a srácok egy házban laknak, ahol alul vannak a szobák, a konyha, a fürdő, de felül van még egy szint, ahol van kerti sütögetéshez használható sütő, meg asztal. Sütöttek mindenféle kolbászt, húst, halat. Teljes német feelingem volt, sörrel és sült virslivel a kezemben. Nagyon jó volt a hangulat, megismerkedtem néhány olyan emberrel, akiket eddig nem ismertem. 1 óra körül átmentünk a Gabannába táncolni. 4 körül hazamentem, mert még elég sok dolgom volt... Nagyon vicces szitu volt, még sosem epiláltam lábat hajnali 4-kor...:) Meg persze be is kellett pakolnom. 5-kor lefeküdtem, fél 7-kor viszont már fel is keltem, mert a 9 órás busszal akartunk menni Madridból. Hát, nem mondom, hogy kifejezetten kipihent voltam... Dehát ez az Erasmus! :)

A cseh lányok elaludtak, Franzival fél órát vártunk az állomáson, szóval a 9 órás busz ugrott. Amikor odaértünk a madridi buszpályaudvarra, kiderült, hogy a 10.30-as tele van, de a 12 órásra sikerült jegyet kapnunk. Visszafelé is megvettük, ott is már a csak a 14, illetve a 18.30-as buszra volt hely. A 2 óra nekünk nagyon korainak tűnt, úgyhogy az utóbbi mellett döntöttünk. Megreggeliztünk, aztán punnyadtunk egy sort. Hát igen, a 1,5 óra helyett akár 3-at is aludhattam volna. Az pont a duplája lett volna. :)

A busz nagyon szép, tiszta, kényelmes, van hely a lábadnak. Az út 4 órás, viszont a felénél van egy 25 perces szünet. Szóval fél 5 körül szerencsésen megérkeztünk Valenciába. Érezni lehetett, hogy errefelé azért nem szokott tél lenni, pálmafák vannak mindenhol az utcákon. Elsétáltunk a hostalba, utána pedig természetesen irány a tengerpart! :) Mindegyikünk fáradt volt, úgyhogy esély sem volt arra, hogy most várost nézzünk, én személy szerint kizárólag arra vágytam, hogy csobbanhassak egy nagyot. :) A partra busszal vagy metróval lehet kimenni, mi pénteken a buszt választottuk, hogy lássunk egy kicsit a városból. Kb. 35 perc buszozás után végre ott voltunk a parton! :)


Fél 7 volt már, de a levegő még mindig kellemes volt, a tenger pedig isteni volt, mert nagyon melegnek érezted. Idén még nem láttam a tengert, szóval nagyon-nagyon élveztem! :) 8-ig kinn voltunk és fürödtünk, aztán amikor lement a nap, akkor hazamentünk. Kabin vagy ilyesmi nincs a strandon, szóval a fürdőruhára visszahúztuk a ruhát, szóval kis ázott verébként buszoztunk haza. Fogalmam sincs, miért van baromi erős klíma a buszon, meg kellett fagyni. Meg is beszéltük, hogy másnap metróval megyünk.

Nagyon éhesek voltunk, elmentünk keresni valami olcsó éttermet, ahol vacsizhatunk. Végül sikerült találnunk egyet, ahol 8 euró volt a menü, bár ital nem volt hozzá. 2-en ettünk egy menüt, mivel a 3 fogásból pont jól lakik 2 ember. Nagyon szerettük volna megkóstolni a paellát, hiszen mindenki azt mondja, hogy az Valenciában az igazi. Az első fogás valenciai saláta volt (nekem ez ízlett a legjobban) sok zöldséggel és tonhallal. A második volt a valenciai paella, amibe nem raknak tengeri kütyüket, csak húst és zöldséget. A harmadik pedig narancs volt, tejszínnel, mézzel és fahéjjal.




Nagyon fáradtak voltunk, úgyhogy ezután visszamentünk a hostalba lefeküdni. Másnap fél 9-kor keltünk, a program pedig ismét a strand volt. Vasárnapra kicsit rosszabb időt mondtak, ezért ki akartuk használni a szombatot… A metró természetesen tiszta és rendezett. Sokkal gyorsabb volt így kijutni, mint busszal. Az utolsó részén az útnak át kell szállni egy villamosszerűségre, mert ekkor már nem a föld alatt megy az út.

A "Sunset Boulevard"-on... :)




3-ig kinn voltunk a parton, a program gyakorlatilag abból állt, hogy fürödtünk, majd kijöttünk a partra, lefeküdtünk napozni, megvártuk míg megszáradunk, majd ismét visszamentünk lehűteni magunkat… Tudom, nehéz az élet…J



3-kor is csak azért mentünk el, mert azért valamit a városból is illene megnézni, ha már itt vagyunk. Hazamentünk, letusoltunk és belevettettük magunkat a városba.

A Plaza de Ayuntamiento tetszett legjobban a belvárosban, nagyon szép épületek vannak.


Ez például itt a posta. Igen, a posta.


Itt zajlott le egyébként a hétvége egyik legviccesebb jelenete, ugyanis a téren nagyon sok galamb volt. Spanyolul a galamb jelentése paloma. A Gabanna bárnak, ahova járni szoktunk van egy másik neve is, ami a Paloma. Így aztán Vendi kitűnően asszociálva a sok galamb láttán felkiáltott: "Muchas gabannas!". Hát dőltünk a nevetéstől...:) Innentől kezdve nekünk a galamb örökre gabanna marad! :)

Hát igen, a vasútpályaudvar sem teljesen olyan, mint otthon. Gyönyörű festett belülről.




Mellette pedig a Plaza de Toros van, a bikaviadalok helyszíne, ahol éppen egy Oktoberfest zajlott. Igen, Oktoberfest, Spanyolországban. J Megkérdeztem Rubent, hogy mégis hogy gondolták ezt, és azt mondta, hogy a spanyolok nagyon szeretik a fiestát, és minden alkalmat meg kell ragadni, legyen az Halloween vagy éppen az Oktoberfest. J




Ezután elmentünk a katedrálishoz, ahol – meglepő módon ismét… - egy esküvő zajlott. Nagyon tetszett kívülről-belülről. Volt benne egy vértanúnak a keze is, bár én a magam részéről sosem értettem, hogy miért kell feltétlenül kiraknunk embertársaink végtagjait a vitrinbe. Nekem mindig kegyeletsértőnek tűnt ez… A legjobban a főoltár feletti rész tetszett, szerintem gyönyörű!







A következő állomás a Lakatosok kapuja volt, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt a városra.









Ezután ismét belevetettük magunkat a kajakeresésbe, ugyanis nem egyszerű olcsón enni, 15 eurót nem szerettünk volna fizetni egy menüért. Végül találtunk egy jó helyet, ahol 8,5 euróért kaptunk 2 főételt, desszertet és italt is. Mi Franzival ismét feleztünk, sonkás krokettet, zöldéges paellát és flant választottunk, mindegyik nagyon finom volt.



Ezután még tekeregtünk egy kicsit a Plaza de Ayuntamiento környékén. Nagyon tetszett nekünk a szökőkút, amelyik váltogatta a színét.







Másnap reggel ismét korán keltünk, a cuccainkat összepakoltuk, ugyanis 11-ig el kell hagyni a szobát. Azonban rendesek a tulajdonosok, van egy helyiség, ahova berakhattuk a táskákat, és mondták, hogy majd délután visszajövünk érte.

Célba vettük a Művészetek és Tudományok városát, amit én eddig csak a Forma-1-es futamokon láttam, de mindig teljesen lenyűgözött az épületegyüttes. Hát mit mondjak, nem csalódtam. Egyszerűen szédületes, soha életemben nem láttam hasonlót! Nem nagyon találtam szavakat, tátott szájjal sétálgattunk.







Itt van az Oceanográfic, amely a maga nemében a legnagyobb egész Európában, 45 ezer állat található benne, a Föld összes tengeréből. Csak Franzival ketten mentünk be, mert a belépő elég húzós volt, a felnőtteknek 25 euró, mivel diákok vagyunk, mi bemehettünk 20-ért. De nagyon megérte! Tényleg ezerféle állatot láttunk, fókákat, rozmárokat, delfineket, cápakat, rengeteg halat, madarakat.











Nekem ők voltak a kedvenceim. Tudnak élni, nem? J



Még most se tudom megérteni, hogyan lehet így aludni…:)


Ezután találkoztunk Annával és Vendivel, akik közben elmentek megnézni a kikötőt. Bementünk a plázába, ahol meglepő módon az összes bolt zárva volt. Na nem mintha vásárolni akartam volna, és hálisten az éttermek nyitva voltak. Nem voltunk túl autentikusak, mert török kaját ettünk, de messze ez volt a legolcsóbb. És még finom is volt, szeretem a kebabot. Majd visszamentünk a belvárosba, tettünk még egy sétát a vasútállomás és a Plaza de Ayuntamiento környéken, elmentünk a csomagokért a hostalba, majd pedig a buszpályaudvarra. Odafelé kicsit hosszabbnak tűnt az út, szóval még várnunk kellett egy kicsit a buszra. Az út simán ment, 11-re már Madridban voltunk, ahol elképesztő hideg fogadott minket. Én mondjuk fázós vagyok, és a buszút lőtt farmert meg sportcipőt húztam, de a többieknél még egy pulcsi sem volt. 20 perces rohanással sikerült elérnünk az utolsó előtti cercaníát Alcalába, így fél 1-re már haza is értem egy csodaszép hétvége emlékével.

Mindenkinek tudom ajánlani Valenciát, szerintem nagyon jó kis város, a tenger tiszta, a belváros nagyon szép, a modern rész pedig lenyűgöző.

Ennek ellenére örülök, hogy Alcalát választottam az Erasmusra, mert szerintem egy kisebb helyen könnyebb kapcsolatot teremteni a többiekkel, és Alcalá báját sem sikerült megtalálnom Valenciában. Mondjuk a tengerpart ezt valamelyest ellensúlyozná…J


Sok puszi nektek! :)