2011. szeptember 9., péntek

Nyelvtanfolyam letudva & Madridban jártam

Hola todos!

Remélem, minden rendben van veletek. Elkezdődött az egyetem/fősuli? (Egyesek még persze üdültek ezen a héten otthon meg táborban. Igen Julcsi, rád gondolok. :))

Itt minden jól alakul. Ma végetért a 2 hetes intenzív nyelvtanfolyam. Bár a 8.15-20-25 órás felkelés egy kicsit megviselt (különösen azért, mert kifejezetten hideg és sötét van reggel!), nagyon élveztem a tanfolyamot, és szerintem sokat tanultam rajta. Elég sok nyelvtant végigvettünk a 2 hét alatt, meglehetősen gyors tempóban. A nyelvtanos profesora egy angyal, nagyon szimpatikus volt, kb. 40 éves nő 2 kisgyerekkel, mindig mosolygott abszolút érthetően beszélt. Tök alacsony, mégis akkora hangja van. Imádtam, hogy amikor feladott egy feladatot, mindig a levegőbe harsogta, hogy "Un minuto chiquitito!". :) Most is mondta, hogy bármikor hívjuk el egy kávéra beszélgetni. A beszélgetős óra tanárát is kedveltem, de ő jóval kevésbé beszélt érthetően, legalábbis számomra. Hálisten ebből a részből a vizsga egy 5 perces prezentáció volt egy szabadon választható témáról. Én Magyarországot választottam, beszéltem az elhelyezkedéséről, Budapestről (Parlament, vár, fürdők, nightlife), Sopronról, Balatonról, tipikus magyar ételekről és italokról. A pálinka mindenkinek nagyon tetszik hallásra, ha majd kijön hozzám valaki, muszáj kihoznia nekem, meg kell kóstoltatni mindenkivel! :) Úgy érzem, jól ment a prezentáció, sikerült folyamatosan beszélnem, és amikor a tanár a végén megkérdezte a többieket, hogy akkor akarnak-e menni Magyarországra, mindenki igennel felelt és lelkesen bólogatott. :) Ahogyan keresgéltem képeket mindenről, rájöttem, hogy mennyire szeretem - minden hibája - ellenére is a kishazámat. :) És nagyon jó lesz majd újra látni ezeket a dolgokat:


Ma délelőtt volt az írásbeli vizsga. 5 feladat volt, mindegyik nyelvtani. Volt, amiben nem voltam biztos, de nagyjából az volt, amire számítottam, remélem, hogy meglesz! :) (Itt 1-10 között vannak az osztályzatok, 5-től mész át.) Kéne az a 6 kredit, nagyon.

A Külkernek az az alcalái egyetem egy másik karával van szerződéses kapcsolata. Ez a kar egy innen 20 percre található városban, Guadalajarában van. Mivel azonban Alcalában is van gazdasági kar, mi nem nagyon szeretnénk átjárni oda. A papírmunkát azonban mindenképp ott kell intézni, és ott kell megbeszélnünk a tárgyakat is. Ezen a héten folyamatosan hívogattuk a koordinátort, aki persze soha nem volt benn az irodában. Miért is lenne, ha ezen a héten kellene intéznie az Erasmusosok ügyeit...? Végül bementünk a központi Erasmus irodába, ahol kb. 20 perces telefonálgatás után sikerült elintézniük egy időpontot vele hétfőn 10-kor. Ajánlom neki, hogy benn legyen...

Na, akkor térjünk át vidámabb témákra! :) Múlt csütörtökön Anita (korábbi Erasmusos külkeres lány) és a spanyol barátja David meghívtak minket ebédre, ami nagyon-nagyon finom volt! :) Cocido madrileno volt, ami elég tipikus kaja ebben a régióban. Egytálétel krumpliból, csicseriborsóból és sokféle húsból. Nekem nagyon ízlett, írjátok be a Google-ba, guszti képeket dob ki. :) Plusz Anita még sütött sütit is, szóval túlzás nélkül mondhatom, hogy a legjobb itteni ebédem volt eddig.
Este visszamentünk hozzájuk Adrival, Dórival és Baptiste-tal. Egy vicces kártyajátékot játszottunk, leraktuk körbe a kártyákat, mindenkinek húzni kellett és mentünk körbe. Minden lapnak más a jelentése, pl. az egyiknél a kártya dobozát kell a fejedre rakni egy körön keresztül, ha leesik, akkor innod kell egy kortyot. A másiknál aki legutoljára mondja, hogy Bonjour Madame, az iszik egyet. A kedvencünk az ász volt, ha ezt kihúzta valaki, akkor egy körön keresztül nem mondhattad ki, hogy igen-nem. Semmilyen nyelven, különben ivás. :) Persze mindenki próbált ügyeskedni, hogy a másik kimondja, általában elég sikeresen. A legviccesebb, amikor mondod, hogy sí (igen), majd eszedbe jut, hogy ezt nem mondhatnád, és felkiáltasz, hogy no, no! Majd kapásból 3-at iszol. Volt egy olyan kártya is, hogy egy pohárba kell valamilyen italt öntened, és ha valaki kihúzza az utolsó lapot, akkor meg kell innia az egészet. Kitalálhatjátok, ki húzta ki...:)
Fél 2 körül elindultunk bulizni, ugyanis itt kicsit elcsúsztatott az élet, éjfélkor még senki, azaz senki sincs a szórakozóhelyeken, és ált. 3 körül indul be igazán az élet. (Nem teljesen normálisak, tudom. Mindig hallgatjuk a következő remekművet, nem az én stílusom, de teljesen egyetértek vele. "La gente está muy loca! = Az emberek nagyon őrültek!" http://www.youtube.com/watch?v=mwq-T2CrJRU&ob=av3e) Két helyen is voltunk táncolni, először a Gabannában, aztán a Maná Manában. Ha jól emlékszem, kb. 4-fél 5 körül értem haza. Hát elég vicces volt felkelni másnap fél 9-kor nyelvsuliba. Nem kell mondanom, a fele csoport hiányzott, minthogy mindenki ott volt előző este...:) Viszont muszáj volt bemennem, mert mint már mondtam, elég erős a csoportom, nem az van, mint otthon, szóval nem nagyon akartam lemaradni. Az óra tök szórakoztató volt, mindenki hulla volt, de jót nevettünk magunkon...:)


Pénteken persze aludtam egy jót! :) Szombaton Franzival, egy német lánnyal be akartunk menni Madridba. 9-kor fel is keltem, viszont amikor felhúztam a redőnyt, kiderült, hogy esik az eső... Szóval inkább írtam neki egy sms-t, hogy vasárnap nem lenne-e jobb, majd visszafeküdtem aludni.

Este átmentem Adriékhoz, jöttek még a német lányok és később Baptiste is. 1 után elmentünk otthonról, de a Maná Manában vagy 5 ember volt (és egy ital 10 euró!), a Gabannában meg 40 év körüli arcok... Nagyon korán volt még, szóval továbbálltunk 3/4 2 körül beültünk még az egyetlen nyitva tartó kajás helyre, isteni finom melegszendvicset ettem sörrel. :) Közben találkoztunk Juanékkal (Dóri tutora), akik mondták, hogy menjünk utánuk egy bárba. Adrival és Dórival ezt is meg is tettük. Hangulatos volt, jó zene szólt (például a Closer To The Edge!), a pultosok aranyosak és olcsó. Mindössze 7 euróért vettünk egy üveget, amibe azt öntesz, amit szeretnél. Mi - az erőset kedvelő magyar nemzetet nem meghazudtolva :) - teletöltöttük röviddel, tequila, vodka és még egy harmadik, amit nem láttam. Vicces volt, a lányokkal egyszerre töltöttük a 3 üvegből...:) És ebből a 7 eurós adagból kb 20 kör chupito (a feles itteni neve) kijött, háromszorra fogyott csak el. Juan is végre megkapta a megérdemelt italát a reptéri italért, azoknak is jutott, akik még ott voltak, sőt még a kedves pultos is kapott egy kört. :) Aztán vettek még 1-et, az ízből ítélve ebben már volt olyan is, ami nem alkohol volt...:) Fél 4-kor az emberek átmentek egy diszkóba (Casco Antiguo, 3-tól ingyenes, előtte 7 euró), én azonban nem mentem, mert másnap 10-kor fel kellett kelnem Madrid miatt, és a diszkó az Adriék mellett volt, 20 percre a bártól, míg az én lakásom mindössze 5 percre a másik irányban.

Szóval vasárnap végre eljutottam Madridban! Annyira szép, tiszta, rengeteg park van és az épületek gyönyörűek! Helyi vonattal lehet eljutni, kb. 35 perc alatt benn van az ember. Persze nem olyan, mint a pesti HÉV, sőt az Atocha pályaudvar sem pont az Örs hasonmása...:)


Az Atochától néhány perces sétára van a Parque del Buen Retino. A Lonely Planetben olvastam, hogy vasárnap a madridiak kedvenc helye, nos így is volt. Boldog-boldogtalan ott sétált, gyönyörű idő volt, sehol egy felhő, napsütés, 32 fok körüli hőmérseklet. Maga a park óriási, mi 4 órát császkáltunk benne. A növények nagyon szépek, volt 1-2 érdekes alakú fa:


Az abszolút kedvencem a Rózsakert volt (Jardín Rosaleda). Bár már pont kezdenek elvirágozni a virágok, egyszerűen mesés. Nem tudok szavakat mondani, hogy mennyire tetszett. Olyan béke, nyugalom és szépség áradt abból a helyből, hogy tényleg órákig el lehetne ott. Sajnos úgy látom, a képek nem teljesen adják át az érzést, de azért megpróbálom megmutatni.







Ezután továbbsétáltunk a parkban, mindenhol emberek üldögéltek, családdal, baráttal/barátnővel, barátokkal… Hát igen, így is el lehet tölteni a vasárnapot! J A következő nagyobb látványosság a parkban a Kristálypalota és a mellette lévő tó volt. Mit ne mondjak, ez sem csúnya…J Rengeteg állat volt itt, hattyúk, kacsák, teknősök, méretes halak, mókusok, verebek.







A park talán legnagyobb látványossága a Monumento a Alfonso XII (XII. Alfonz emlékműve), amely egy sokkal nagyobb tó mellett található. Rengetegen csónakáztak a szép időben a tavon. Megebédeltünk, finom spanyol tortillát ettünk, ami gyakorlatilag egy nagyon vastag rántotta, amiben krumpli és hagyma van. Nagyon finom volt! J





Sétánkat folytatva az első, amibe belebotlottunk, az a Puerta de Alcalá volt. J



Célba vettük a királyi palotát, de azért közben láttuk még 1-2 szépséget útközben...





Ez pedig itt a Puerta del Sol, ahol rengeteg ember nyüzsgött. Itt található a 0. kilométer is. Ebből nyílik egy nagy bevásárlóutca, amit – milyen okosak ezek a spanyolok! – beárnyékoltak.






Ez pedig a Palacio Real de Madrid. Nagyon szép. Ekkor már eléggé bennjártunk a délutánban, úgyhogy nem mentünk be, de valamikor majd feltétlenül meg kell néznem belülről is.





Elindultunk visszafelé az Atochára, de közben még benéztünk a főtérre, a Plaza Mayorra. A maszkos emberkék halálra ijesztettek. Bedobtam egy 50 centest, erre előreborultak egy hatalmas kiáltással...:)




Az Atocha pályaudvaron – ez megint csak hihetetlen a Keletit és az előtte levő nagy lyukat (alias 4-es metró) ismerő magyar lánykának – egy botanikus kert. A pályaudvaron. OK. Nagyon kellemes, jó a klíma, szépek a növények és itt is vannak cuki tortugák , azaz teknősök.





Ez volt a vasárnapi kirándulás Madridba, nagyon élveztem, sok szép helyet megnéztünk, de azért még így is sok minden maradt felderítetlen. Hálisten még van rá pár hétvégém! Ilyen szempontból is nagyon örülök, hogy Alcalát választottam, tök jó, hogy egy ilyen szép nagyváros itt van félórára. Alcalában viszont pont azt szeretem a legjobban, hogy nem túl nagy, minden itt van a belvárosban, lépten nyomon ismerős arcokra lehet bukkanni. Szóval úgy érzem, ez a kettő egy meglehetősen szerencsés kombináció.

Most pedig végre újra hétvége, ami biztos megint nagyon jó lesz! Gyönyörű idő van, napközben a napon 37 fokot mutat a hőmérő. Ma szerintem otthon maradok, US Openen a 2 Andym játszik ma 6-tól, Murray-Isner és Roddick meccs lesz. J Holnap viszont Segoviába akarunk menni kirándulni, ami egy kb. 2,5 órás út a RENFE-vel, szóval azért időben fel kell kelnem. J
Hétfőtől pedig egyetem, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Pláne így, hogy még az óráimat sem tudom. Nagyon szeretném elkerülni a pénteki iskolába járást, hogy sok csütörtöki Erasmusos buli és hétvégi kirándulás beleférjen! J

Miközben Madridban voltam, az volt az egyetlen negatív érzésem, hogy miért nem vagytok velem most ti is, hogy lássátok ezt a sok szépet. Hiányoztok! Millió puszit küldök!






Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése